Cartier podal žalobu na Tiffany&Co a požaduje 10 mil. USD
Zároveň se jedná o právní bitvu mezi dvěma největšími luxusními konglomeráty. Zatímco Cartier je součástí Richemont Group, majitelem šperkařství Tiffany je od konce roku 2019 skupina LVHM. Nekorunovaný král luxusu Bernard Arnault značku pořídil za 16,2 miliardy USD.
Jak se píše ve zprávě Richemont, nehodlá Cartier v postavení jednoho z nejuznávanějších výrobců šperků s více než stoletou historií tolerovat neetické praktiky. Proto právníci skupiny podali na svého jinak váženého konkurenta žalobu, jejíž hlavní personou je manažerka Megan Marino, která před časem přestoupila od Cartiera právě k Tiffany&Co. Podle žaloby nestojí za změnou zaměstnavatele ani tak manažerské schopnosti Megan, jako snaha dobrat se jejím prostřednictvím interních informací ohledně poslední kolekce luxusních šperků. Vzhledem k tomu, že šperky dosahují hodnoty v řádech milionů dolarů, jeví se kompenzace v hodnotě 10 milionů dolarů jako vcelku přiměřená.
Jak se uvádí v žalobě, nastoupila Megan Marino ke Cartierovi v srpnu 2013 a při nástupu podepsala dohodu, na základě které nesmí v případě změny zaměstnání informovat nového chlebodárce o firemních postupech předchozího zaměstnavatele. V roli korunní svědkyně je manažerka francouzského šperkaře Debra Sloane, která během výstupního pohovoru loni na konci prosince dospěla ke zjištění, že odchod Megan k největšímu konkurentovi může její značce způsobit nenapravitelné škody a kromě toho se jedná o nekalou soutěž a bezdůvodné obohacení konkurenta. Jak ovšem uvedla Megan v čestném prohlášení, během jednání s viceprezidentkou Tiffany Katie Liappas nepadla o kolekci High Jewelry, která je jablkem sváru, ani slovo.