Hodinek Rolex se nedostává ani královské rodině v SAE
Její členové nesou tuto skutečnost velmi nelibě, což nakonec donutilo management hodinářství přijít s prohlášením, ve kterém vysvětluje nedostatek rolexek nebývalou poptávkou, kterou prostě nelze, při nejlepší snaze vzhledem k objektivním příčinám, uspokojit.
Skutečnosti, že ani příslušnost ke královské rodině, ani status šejka nestačí k zařazení na seznam prominentů, dokonce zaregistrovala a komentovala vlivná americká agentura Bloomberg. Královská rodina se musí v případě žádosti o přísun hodinek zavázat, že hodinky bude užívat pro osobní potřebu a nedostatkové strojky času nebudou sloužit jako dárek. „Někdo to může brát osobně, musíme ale být ke klientům spravedliví,“ konstatoval v rozhovoru pro Bloomberg Mohammed Seddiqui, obchodní ředitel Seddique Holding největšího maloobchodního prodejce švýcarských hodinek v SAE. V současné době společnost provozující 50 obchodů s luxusními hodinkami je jediným autorizovaným prodejcem Rolex v emirátech a vedle čtyř specializovaných butiků vlastní rovněž největší světový obchod značky v Dubai Mall.
Spojené arabské emiráty jsou devátým největším světovým odběratelem luxusních švýcarských hodinek na světě, trh navíc letos roste. „Dostali jsme se do situace, kdy zavoláme s tím, že máme hodinky a klient vyráží, aniž se zeptá, o jaký se jedná model. Berou všechno,“ vysvětluje Mohammed s tím, že čekací listina je omezena na 4000 klientů a je stále častěji nezbytné „bránit“ hodinky ve výloze.
Zatímco v nedávné minulosti nebylo problém pořídit ocelové Rolexy, dnes se staly těžce dostupným zbožím, zlaté či platinové hodinky představují pro drtivou většinu movitých zájemců aktuálně splnitelný sen. Prakticky totéž platí pro luxusní značky jako Audemars Piguet či Patek Philippe.