Hodinky Panerai nabízí výcvik US Navy Seals, cena 57 500 USD
Strojky času známého italského výrobce jsou určeny především drsným mužům, nejvíce je proslavil právě se rozvádějící Sylvester Stallone ve filmu Denní světlo z roku 1996, ve kterém zachránil početnou skupinu lidí nacházející se ve zříceném tunelu desítky metrů pod řekou Hudson.
Méně známá je spolupráce Panerai s americkým námořnictvem, přitom první objednávku ze strany US Navy realizovala značka již v roce 1953. O devět let později vydal tehdejší prezident USA J. F. Kennedy rozkaz k založení US Navy Seals, a právě u příležitosti šedesátých narozenin speciální jednotky představil Panerai hodinky vyrobené právě ve spolupráci s americkými bojovníky. Trojice nezničitelných hodinek GMT byla před nedávnem představena v Core Club New York.
Zatímco první verze je z ušlechtilé oceli, v případě druhé byl použit patentovaný high – tech Carbotech, jedná se o materiál, který je lehčí, než ušlechtilá ocel, případně titan. Obě verze jsou poháněny automatickým strojkem Panerai 900 s třídenní rezervou chodu, nechybí ani nárazuvzdorné zařízení Incabloc. Model GMT Carbotech Navy Seals z limitované edice 162 kusů stojí 20 800 dolarů, zatímco hodinky z ušlechtilé oceli vyjdou na 10 000 USD.
Vrcholem řady je ovšem model Panerai Submersible Navy Seals Experience Edition, jehož vlastnictví opravňuje v případě zájmu absolvování programu US Navy Seals. Jak se praví ve společném prohlášení, „každý majitel mise pozná prostřednictvím zkušeného bojovníka vlastní limity a ujistí se, že jeho hodinky ustojí nejnáročnější výzvy“. 47 mm hodinky byly vyrobeny v počtu pouhých 20 kusů, kalibr 9,9100/R je vybaven flyback chronografem a disponují speciálním NFT, cena 57 500 dolarů.