S hodinkami Rolex za 26 000 USD se potopíte do hloubky 11 km
Je známo, že kultovní švýcarská značka specializované výhradně na mechanické strojky, má dlouhou tradici ve výrobě potápěčských hodinek. Začátky se datují do roku 1926 a jsou spojeny s debutem modelu Oyster, v roce 1953 přišla řada na Submariner, jednalo se o první hodinky s vodotěsností do hloubky 100 metrů.
Na tradici navázaly potápěčské řady Sea – Dweller a později Deepsea. Letos přišel vrchol v podobě prvních titanových hodinek v historii značky Oyster Perpetual Deepsea Challenge. Představení hodinek se kryje s desetiletým výročím ponoru výzkumníka a filmaře Jamese Camerona na dno Mariánského příkopu hlubokého 10 994 metrů, který je zároveň nejhlubším místem zemského povrchu.
Jak uvádí tisková zpráva výrobce, první krok ve výrobě hodinek spočíval ve výběru nejvhodnějšího materiálu. Po testech padla volba na titan třídy 5, zvaný RLX Titan. Navzdory robustnímu 50 mm velkému pouzdru jsou Deepsea Challenge o 30 % lehčí než experimentální model Jamese Camerona z roku 2010.
Kromě toho nové hodinky obsahují dlouholeté inovace značky Rolex. Disponují standardním heliovým ventilem, který slouží k vyrovnávání tlaků v hodinkách při hlubinném ponoru, zatímco patentovaný systém Ringblock zvyšuje schopnost pouzdra odolávat extrémnímu tlaku ve velkých hloubkách. Model Oyster Perpetual Deepsea Challenge má natahovací korunku Triplock vybavenou trojitým systémem vodotěsnosti, zatímco Chromalight displej garantuje optimální čitelnost také za extrémních podmínek. O přesný čas se stará vlastní kalibr značky s certifikací Superlative Chronometer se 70 - ti hodinovou rezervou chodu.
Na zadní části pouzdra vzdává Rolex hold vedle Jamese Camerona také oceánografovi Jacquesi Picardovi a poručíkovi amerického vojenského námořnictva Donu Welschovi, kteří testovali prototyp hodinek v roce 1940. Stalo se tak prostřednictvím vyrytých slov „Mariana Trech“ a dat „23 – 01 – 1960“ a „26 – 03 – 2012.“