Tenisové boje hodinářských gigantů
Přesnost je vlastností králů. A také úspěšných! Výrobci hodinek mají v tomto ohledu jasno, proslulí výrobci se proto přetahují o slavná jména, neboť je všeobecně známo, že příklady táhnou.
A tak se letošní finále Wimbledonu stalo mimo jiné soubojem japonského hodinářského koncernu Seiko zastoupeného pozdějším vítězem Novakem Djokovićem a švýcarského Rolexu, jehož barvy hájí řadu let vítěz sedmnácti turnajů Grand Slamu, Roger Federer. Pravda, zejména domácí diváci si přáli ze všech sil, aby se ve finále představilo Rado, tedy obhájce titulu Andy Murray, ale tomu to letos nevyšlo. Na anglické trávě pak rovněž splakal nad sportovním výsledkem i slavný výrobce Richard Mille, neboť majitel karbonového, ultralehkého skvostu o celkové hmotnosti 3.5 gramů, Rafel Nadal neprošel ani do semifinále. Na druhou stranu vzhledem k tomu, že cena modelu Richard Mille Tourbillon Rafel Nadal dosahuje takřka 700 000 dolarů, mohl se španělský super tenista utěšovat tím, že tentokrát o hodinky nepřišel. V roce 2012, kdy slavil vítězství na Roland Garros, totiž skvost této hodnoty záhadně zmizel z jeho hotelového pokoje.
Jinak Wimbledon, zejména finále, není pouze pochopitelně o sportu, ale také o celebritách. A tak se v lóžích v průběhu finálového utkání objevily mimo jiné hodinky Cartier Ballon Blue (Kate Midleton), Rolex (Pippa Midleton) a pochopitelně nemohl chybět ani Breitling (David Beckham).