Zločinci bitcoin nemusí

Člověk nemusí být zrovna velký znalcem finančních trhů, aby věděl, že vlády snad všech zemí planety bitcoin dvakrát nemusí. Svůj odpor pak mimo jiné zdůvodňují tím, že právě tato zatím stále vůdčí kryptoměna, slouží světu organizovaného zločinu k legalizaci zisků.

Podle agentury Europol je ovšem opak pravdou. Bitcoin se sice stále těší přízni z řad investorů a adrenalinových střelců, nicméně zločinci od něj dávají ruce pryč. Důvod je snadno pochopitelný, díky své popularitě se stal bitcoin snáze sledovatelným, tudíž vystopovatelným, než je tomu v případě dalších kryptoměn. Jak se dále praví ve zprávě Europolu, sází zločinci na méně známé měny jako zcash, monero, ethereum.

Bezpečnostní společnost Wordfence pak přišla s informacemi o tom, kterak organizovaný zločin na kryptoměnách vydělává. Najatý, případně na „stálý pracovní poměr“ fungující hacker zablokuje konkrétní stránky a poté vyjedná s majitelem patřičnou finanční kompenzaci za jejich zpřístupnění. V takových případech je ve hře nejčastěji monero, které sice nevykazuje tak vysoký růst, jako je tomu v případě konkurence, v jeho případě však hraje hlavní roli malá známost.

Přestože, jak jsme uvedli na začátku, jsou investice do kryptoměn věcí obchodníků s ocelovými nervy, dobrovolnosti se v tomto ohledu meze nekladou. Za posledních 12 měsíců se vybrané kryptoměny zhodnotily takto: bitcoin + 1306%, ethereum +8900%, litecoin +6149%, zcash +955%.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 17.1.2018

Bitcoin

Další články