-
Catch Me If You Can je darem k narozeninám Anně Kellner a měla by ji dopomoct zařadit se k celosvětové jezdecké elitě.
-
Nejdražší kůň v historii Fusaichi Pegasus.
-
Na desetileté klisně „Catch Me If You Can“ doteď jezdila s velkými úspěchy Němka Laura Klaphake.
-
Anna Kellner získala po hvězdné jezdkyni Lauře Klaphake již druhého koně.
Kup koně, jestli můžeš…
Minulý týden učinil Petr Kellner krok, který by mohl přinést České republice cenný olympijský kov v jezdeckém sportu. Náš dlouhodobě nejbohatší Čech totiž pořídil své dceři Anně, talentované jezdkyni, za deset milionů euro kobylku Catch Me If You Can. Mimochodem, stejný název nese povedený snímek v hlavní roli s Leonardem DiCapriem. Podle serveru moneyinc.com, ovšem existují i mnohem dražší koně.
1. Fusuachi Pegasus (70 milionů dolarů)
Přestože vypadá částka vyplacená za toho plnokrevníka snad až děsivě, nejednalo se o vyhozené peníze. Během své aktivní závodní kariéry vyhrál kůň 70% veškerých dostihů, do kterých nastoupil, v roce 2000 ovládl Kentucky Derby. A přestože se z jeho genetického materiálu nepodařilo získat hřebce stejných kvalit, jeho reprodukční kariéra byla rovněž vcelku úspěšná.
2. Shareef Dance (40 milionů dolarů)
V tomto případě investice nic moc. Tříletý plnokrevník se na závodních dráhách výsledkově zrovna nepotatil, na druhou stranu se posléze ukázal jako zdatný dodavatel kvalitního ejakulátu. Majitel, jistý arabský šejk, ovšem očekával přece jen více.
3. Totilas (21 milionů dolarů)
Nejslavnější drezurní hřebec, který přišel na svět v roce 2000, ukončil svou bohatou, úspěchy provázenou kariéru, v roce 2015. Na jeho předčasném konci se podepsaly problémy s levou nohou. Následovala reprodukční kariéra, za jedno oplodnění kasírovali majitelé 4000 euro.
4. The Green Monkey (16 milionů dolarů)
Na první pohled nepříliš pochopitelná transakce. Částka byla totiž vyplacena za koně, který měl to nejlepší za sebou. Nakonec se zúčastnil pouhých tří závodů, následoval odchod do reprodukčního důchodu. Letos uhynul.
5. Palloubet d´Halong (15 milionů dolarů)
Parkurový kůň švýcarského původu měl šířit prostřednictvím jezdkyně Janiky Sprunger slávu země Helvetského kříže. To by ovšem nesměli vstoupit do hry katarští šejkové toužící po úspěchu na olympiádě. Po sedmém místě na šampionátu starého kontinentu se kůň stěhoval do Kataru. Na olympiádě v Rio de Janeiro však kůň neuspěl a loni nejspíše ukončil závodní kariéru.