Nejdražší kocovina v Riu, za svatbou do Bombaje
Privátní americká banka Julius Baer realizovala před časem ve 28 zemích celého světa průzkum dostupnosti luxusního zboží a celkové kvality života. Jeho výsledky zveřejnila ve zprávě Global Wealth and Lifestyle Report 2020. Luxury Guru přináší několik zajímavých postřehů.
- Pokud se rozhodnete najmout si právníka, zdaleka se vyhněte Hongkongu. Běžná konzultace z kategorie jednoduchých až primitivních totiž vyjde na 1 500 dolarů. Rovněž se nevyplácí pořizovat si v Hongkongu nemovitosti, auta, kupovat letenky a jídlo. Na druhou stranu, luxusní náramek Cartier Love vyjde na 42 228 dolarů, zatímco v Rio de Janeiro pořídíte stejný šperk za 54 542 USD. Kupní síla Hongkongu a Brazílie je přitom nesrovnatelná. Příčinou je rozdílná daň z luxusu.
- Luxus je v Brazílii zatížen až 300% daní, čemuž odpovídají ceny veškerého značkového zboží, včetně šperků a hodinek. V Rio de Janeiro se pak řádně prodraží i kocovina. Například láhev whisky Macallan Sherry Oak 25 Y. O. stojí 3 153 dolarů.
- Nejdražším světadílem je jednoznačně Asie, na nejlidnatějším kontinentu se nachází i pět nejnákladnějších měst planety – Hongkong, Šanghaj, Tokio, Singapur a Tchaj-pej.
- Naopak se vyplatí vyrazit za luxusem do indické Bombaje. Nemovitosti pořídíte ve srovnání s Hongkogem za desetinu ceny. Stejně tak jídlo, módu, doplňky. Svatební hostina pro 400 osob vyjde v pětihvězdičkovém bombajském hotelu na docela směšných 21 754 dolarů.
- Nejdražší nemovitosti pořídíte v Monaku, metr čtvereční obytné plochy stojí v miniaturním knížectví 89 240 dolarů. Pro porovnání (z hlediska ceny nemovitostí) v nejdražším velkoměstě, kterým je Londýn, pořídíte metr čtvereční v průměru za 46 359 dolarů.