-
Ringo Starr pod občanským jménem Richard Starkey převzal Řád britského impéria
-
Sir Paul Paul McCartney a sir Richard Starkey
-
Ringo Starr je podle portálu Celebrity Net Worth nejbohatším bubeníkem všech dob
-
Ringo v původní sestavě Beatles nebyl, v roce 1962 nahradil původního bubeníka kapely Pete Besta
Nejbohatší bubeník pasován na rytíře
Konec roku se ve Velké Británii nesl ve znamení tradičního udílení rytířských titulů. Jedním z muzikantů, kteří se od začátku roku pyšní titulem sir, je legendární bubeník nejslavnějšího bandu všech dob Beatles Ringo Starr. Pod občanským jménem Richard Starkey převzal Řád britského impéria.
Přitom populární Ringo, který kromě nesporného bubenického umění zazářil jako herec v kultovním snímku Help, v původní sestavě liverpoolských brouků chyběl, když v roce 1962 nahradil původního bubeníka kapely Pete Besta. Podle specializovaného internetového portálu Celebrity Net Worth, je Ringo Starr nejbohatším bubeníkem všech dob. Jeho majetek je pak odhadován na 300 milionů dolarů, přičemž do výsledné částky jsou započítávány vedle honorářů ceny hmotného i nehmotného majetku a naopak jsou odečteny daně, platby managementu či náklady spojené s bydlením. Jak server Celebrity Net Worth doufá, poté, co rodiče zjistí, kolik peněz lze vydělat mlácením do bubnů, přestanou své potomky odrazovat od hry na tento nástroj.
Na druhém místě se v žebříčku nejbohatších bubeníků planety umístil bubeník kapely Genesis, sólový zpěvák a držitel filmového Oscara Phil Collins s 250 miliony. Třetí je Dave Grohl (Nirvana, Foo Fighters, 225 milionů), nutno však říci, že ve své druhé kapele vyměnil Dave bicí za kytaru. Následují Don Hanley (Eagles, 200 milionů), Lars Ulrich (Metallica, 175 milionů), Charlie Watts (Rolling Stones, 160 milionů), Larry Mullen (U2, 150 milionů), Roger Taylor (Queen, 105 milionů), Joe Kramer (Aerosmith, 100 milionů) a Chad Smith (Red Hot Chili Peppers, 90 milionů).