Tyson Fury vyprodal Wembley a zkasíroval 35 mil. USD
A kromě toho v šestém kole dokonale „ukrytým“ zvedákem nemilosrdně knokautoval do té doby údajně bojujícího vyzyvatele Dilliana Whyta, aby poté ohlásil konec kariéry, neboť touží odejít jako neporažený. Na druhou stranu v zápase Usyk (Ukrajina) – Joshua (Anglie), se bude bojovat o tři pásy mistra světa těžké váhy a Fury se při patřičné nabídce nebude bránit sjednocovacímu zápasu.
Ale zpět k sobotnímu utkání dvou obrovitých Britů, které potvrdilo stále důležitější roli Anglie v profesionálním boxu. „Dominance USA již není taková, abychom museli brát ohledy na jejich zájmy,“ řekl v rozhovoru pro finance.yahoo.com šéf promotérské organizace Top Ran Todd duBoef. „Bývaly časy, kdy Britové sledovali zápasy Lennoxe Lewise či Ricky Hattona ve tři hodiny ráno, teď se ale situace změnila. Příjmy z USA pro nás nejsou stěžejní, ale doplňující.“
Americký promotér se sídlem v Las Vegas, který v tomto případě spojil síly s domácí organizací Frank Warren´s Queensberry Promotions, měl k sebevědomým prohlášením patřičný důvod. Tyson Fury totiž neboxoval na rodné půdě skoro čtyři roky, poslední kvarteto zápasů se odehrálo shodně v Los Angeles Staples´s Center. A tak bylo dopředu jasné, že The Gypsy King bude pro diváky představovat mimořádný magnet.
Prodej vstupenek v cenovém rozmezí od 70 – 2 600 dolarů však překonal veškerá očekávání. 90 000 vstupenek bylo rozebráno během několika hodin, zároveň tím spadlo do kasy 15 milionů dolarů. Promotéři proto požádali o navýšení kapacity o 4 000 míst a bylo jim vyhověno. 94 000 prodaných vstupenek se rovná evropského rekordu. Pravda, zápas z roku 1993, ve kterém sledovalo na stadiónu Estadia Azteca v Mexiku vítězství domácího bijce Julio Cesara Chaveze nad Američanem Gregem Haugenem neskutečných 130 000 diváků, zůstává někde jinde, ale co není, může jednou být.